Većina u Skupštini grada Zrenjanina provela je čak četiri sata odbijajući 83 predloga za dopunu dnevnog reda pristiglih od opozicije.
Odbornik Miroslav Kalanj je govorio o postrojenju za prečišćavanje vode i stanju u kom se nalazi put od prve aradačke raskrsnice do ulaska u ovo naseljeno mesto, predloživši da se ta deonica preimenuje u Ulicu Kolina MekReja jer je adekvatno da ponese ime reli vozača. Kalanj se posebno fokusirao na problem koji muči Perležane: „Zgrada mesne kancelarije Perlez je u lošem stanju, a u vlasništvu je grada. Spoljašnja fasada je oštećena i dotrajala, kao i stolarija, krov prokišnjava. Tu se nalazi i sala za venčavanje, a upotreba velikog dela objekta zabranjena jer mu preti ozbiljna opasnost od urušavanja.“
Odbornica Alisa Kockar predložila je da svi lokalni organi vlasti podnesu kratke izveštaje o radu čiji bi cilj bilo informisanje građana o rezultatima tokom prve polovine mandata, a zatim se fokusirala na probleme u mesnoj zajednici „Žarko Zrenjanin“ poput ulične rasvete, pešačkih i biciklističkih staza, redovnog održavanja, ležećih policajaca, uređenja dvorišta OŠ „Dr Jovan Cvijić“, Titovog gaja i čitavog naselja Dunavska, rešavanja problema napuštenih i zapuštenih kuća, kao i pitanja ko će da nadoknadi štetu stanovnicima Ulice Žarka Zrenjanina nastalu zbog stalnog prolaska teških kamiona.
Međutim, ono što je bio najvažniji deo predloga za dopunu dnevnog reda koji su pristigli od demokrata jeste upravo prvi koji je odbornica i podnela, a kojim je tražila da se podnese krivična prijava protiv onih lica koja su zloupotrebila položaj nanevši tako štetu celom gradu, kao i da se po hitnom postupku razreši dužnosti direktor Vodovoda Ivan Dević. Inicijativa je odbijena, a Kockar komentariše šta se naknadno desilo na sledeći način: „Ako većina odbije moj predlog u podne, a nakon sat vremena isti taj predlog zaključkom stavi na dnevni red i izglasa, to pokazuje čitavu apsurnost situacije i besmisao svega što se dešava u Skupštini i ovoj državi. Ipak, i mala pobeda je pobeda – ovo je samo početak utvrđivanja odgovornosti za (ne)učinjeno, a mi ćemo nastaviti da insistiramo na tome da se utrde krivična, politička i svaka druga odgovornost i da se snose posledice, a ne da se funkcioneri samo prividno kazne prelaskom s jedne na drugu funkciju.“
Prva tačka dnevnog reda bila je usvajanje Odluke o završnom računu budžeta grada za 2017. godinu. Predsednik odborničke grupe demokrata Goran Kaurić naglasio je kako je ovo direktno kršenje zakona: „Ako Zakon o budžetskom sistemu kaže da ova odluka mora da sadrži izveštaj eksternog revizora, a to nedvosmisleno piše u članu 79. ovog zakona, mi je danas i u ovom obliku nismo smeli usvojiti. Zar je vlast mislila da niko neće primetiti ako angažovanje revizora stavi kao 11. tačku, dovoljno udaljenu od ove odluke? Time što ovu odluku nisu sklonili sa dnevnog reda i što su je usvojili, direktno su prekršili zakon. Finansije su vitalni deo upravljanja gradom, a vlast svoj posao ne shvata ozbiljno, što smo videli danas, ali i što gledamo svakog dana jer čak ni načelnik finansija nije imenovan.“
Nakon smene gospodina Devića, demokrate su napustile zasedanje jer nisu više želele da svojim prisustvom daju legitimitet ovakvom načinu odlučivanja i vođenja grada.